Minione wydarzenia

Kreatywne Espresso

  • by

Kreatywne espresso to skondensowana – jak prawdziwe włoskie espresso – dawka praktycznej wiedzy o wykorzystaniu technik kreatywnych przez projektantów. Warsztaty prowadzone razem z Mateuszem Zapartem z Laboratorium Kreatywności.

Print Matters - Sprawy Druku

Print Design

  • by

W jaki sposób sprawić, żeby materiały marketingowe nie wylądowały od razu w koszu? Kiedy i na jakiej podstawie ustalać koszt przygotowania materiałów marketingowych? Gdzie szukać wsparcia i informacji odnośnie możliwych rozwiązań poligraficznych? Jak pracować z projektantem graficznym żeby dostać niesamowity materiał? Na te i inne pytania odpowiadaliśmy razem z drukarnią Mellow oraz Papierowym Designem podczas naszego spotkania!

Letter Art

  • by

Jak opanować narzędzie i wykorzystać kaligrafię do tworzenia ilustracji lub plakatów? Przez sześć godzin wspólnie z Akwartone (Krzysztof Woźniak) bawiliśmy się literami i tworzyliśmy z nich eklektyczne kompozycje.

design-matters-kolor

Moc koloru

  • by

Dlaczego w szpitalach stosuje się „zieleń chirurgiczną”? Dlaczego „Barbie pink” uspokaja przestępców? Razem z Pop Up Studio rozmawialiśmy o tych aspektach barw, które mają znaczenie w pracy nad projektami. 

designmatters-kaligrafia

Liternictwo w ilustracji

  • by

Interpretacja ilustrowanego tekstu, opracowanie ekspresyjnej kompozycji literniczej, która idzie w parze z charakterem opowieści lub językiem wizualnym ilustracji. Beata Kurek z LoveLetters Studio nauczyła nas traktować kaligrafię jako ilustrację, wizualną opowieść.

Warsztaty introligatorskie

  • by

Pierwsze zorganizowane przez nas warsztaty, które otworzyły cykl Design Matters. Oficyna Peryferie zapoznała nas z podstawami szycia i oprawy książek. Każdy z nas samodzielnie wykonał trzy szkicowniki w różnych typach oprawy.